Menu Blogger Tasarım

Sitenizin ziyaret sayısını arttırmak için alternatif bir yöntem olarak Facebook uygulamasını kullanabilirsiniz.

Daha önce Ankara Butik Kurabiye işi yapan Kurabiye Düşleri için bu çalışmayı yapmıştık örnek olarakta onun görsellerini kullanacağız.

Facebook Uygulaması Nedir?

Facebook üzerinde istediğin tarzda ve tasarımda bir kendi reklamlarınızı yapabileceğiniz, kendi sitenizi tanıtabileceğiniz, dilerseniz oyun, anket gibi bir sürü uygulama yapabileceğiniz bir platform. Tabii facebook uygulamaları bununla sınırlı kalmıyor fakat biz şu an için sadece sitenizi facebook sayfanıza entegre etmenin faydalarından bahsedeceğiz.

Facebook Uygulaması Nasıl Ziyareti Arttırır?

Bunu görsellerimizle birlikte açıklayalım.
Buradaki görselde sağ alt köşede gördüğünüz gibi uygulamalar kısmı oluşturuyoruz. Sayfanızı ziyaret eden kişiler ürünler kısmına girdiğinde karşışına 2. görseldeki gibi bir sayfa çıkıyor. Ziyaretçi hala facebook içerisinde şu an.

Bu görselde görüldüğü üzere karşınıza Kurabiye Düşleri’nin yaptığı işler kategorize edilmiş bir şekilde geliyor. Buradaki kategorilerden hangisine tıklanırsa sitenizdeki o bölüme yönleniyor müşterileriniz. Bu sayede facebook üzerinden reklam yapmasanız dahi sayfanızı ziyaret edenler sitenizi ziyaret edip ilgili kategorilere rahat bir şekilde ulaşabiliyorlar.

Bu uygulumanın bir dezavantajı var o da sadece bilgisayarlarda görünmesidir. Mobil ve tabletlerde maalesef ki görünmesine Facebook tarafından izin verilmiyor.
Yaptığımız Facebook Uygulamalarını buradan takip edebilirsiniz : Facebook Uygulaması

Yorum Yaz

Whatsapp
Pin It