Menu Blogger Tasarım

Müşterilerime özellikle tavsiye ettiğim bir şey Google benim işletmem. Özellikle fiziki hizmet veren işletmeler bunu kullanmalı. Düzgün kullanıldığında gerçekten faydalı oluyor.

1 – Ben bir işletmeye gideceksem eğer açar Google’dan yorumlarını okurum. Ne kadar çok yorum olmuşsa ve o kadar çok yoruma rağmen puanı 4.2 üzerindeyse şans veririm. Aksi takdirde o işletmeye gitmem, oraya alışveriş yapmam. Bu yüzden yorumlar en önemli kısmı aslında.

2- işletmenizin konumu doğru işaretlendiyse eğer müşteriler için büyük kolaylık. Yorumları okudu beğendi hemen yol tarifi alıp işletmenize gelir.

3- Online mesajlaşma, canlı destek. Bunu çoğu kişi bilmez. İşletme özelliği sayesinde Google üzerinden müşteriler direk size yazabilir ve siz uygulama üzerinden canlı destek verebilirsiniz.

4- Google’da işletme fotoğraflarınızı, mönülerinizi, ürünlerinizi ve daha fazlasını yayınlayabilirsiniz. Bu yayınlar sayesinde müşterilerin işletme hakkında kanaati kesinleşir.

5- Makale yayınlayarak Google aramalarında işletmenizin üst sıralarda çıkmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca websitesinde yayınladığınız makaleler de Google arama sonuçlarında işletmenizin üst sıralarda çıkmasını sağlar. Müşteriler Bir şeyi aradığında o kelime o işletmenin web sitesinde geçiyor ise Google o işletmeyi üst sıralarda çıkarıyor.

6- Benim işletmem ile insanlara anlık teklifler sunabilir, kampanyalardan haberdar edebilir ve sitenizin satışını arttırmaya yönelik içerikler yayınlayabilirsiniz.

7- Google işletmeye ilk kayıt yaptıranlar için Google ads’de kullanabileceği 300₺ lik bir reklam bakiyesi hediye ediyor.

8- İşletme hesabınızda analizler ile müşterilerinizin eğilimleri daha iyi görebilir ve kendinizi o yönde geliştirmeyi tercih edebilirsiniz.

Google My Business Ücretli Mi?

ÖNEMLİ NOT : SİZİ ARAYIP GOOGLE KAYDINIZ SİLİNECEK ŞU KADAR ÖDEME YAPMANIZ GEREKİYOR DİYEN KİŞİ VE KURUMLARA İTİBAR ETMEYİN. GOOGLE İŞLETME KAYDI ÜCRETSİZDİR. İLK KAYIT İÇİN “DANIŞMANLIK DESTEĞİ” HARİCİ BİR ÖDEME YAPMANIZA GEREK YOK. DANIŞMANLIK DESTEĞİ İSTEMEZSENİZ KAYDINIZI KENDİNİZDE YAPABİLİRSİNİZ. Google my business ücretsizdir.

Comments are closed.

Whatsapp
Pin It